Online videohovory

MS Teams Meeting

29. 11. 10:00 - 18:00

Připojit se

Program videohovoru

18. 6.

Popis školy

Naše škola se nachází v klidném prostředí 5. porubského obvodu v prostředí zeleně s výbornou dopravní dostupností i pro mimoostravské studenty – v blízkosti vlakového nádraží Ostrava-Svinov. Jsme SŠ s ekonomickým a IT vzděláváním, což je dnes nejžádanější zaměření pro získání lukrativních zaměstnání nabízených na pracovním trhu. Na naše studijní obory navazuje nabídka na VŠB-TU i ostatních VŠ ekonomického zaměření.

Studenti si mohou vybrat obory s čistě ekonomickým zaměřením Obchodní akademie – Účetnictví a daně, kde získají velmi dobrý základ pro úspěšnou kariéru daňových poradců či účetních. Dále pro úspěšné zahájení vlastního podnikání máme studijní obor Obchodní akademie – informační technologie, díky kterému si absolventi budou schopni sami vést účetnictví i tvořit a spravovat webové stránky. Zároveň máme v nabídce studijní program Informační technologie, který reaguje na stále zvyšující se poptávku po IT odbornících na trhu práce.

Používáme moderní aktivní metody výuky včetně prvků e-learningu. Podporujeme finanční a digitální gramotnost. Naši absolventi jsou skvěle připraveni v teoretické i praktické oblasti. Absolvují praxi ve firmách, kde prakticky uplatňují znalosti z oblasti práva, ekonomiky, účetnictví i informačních technologiích. Umožňujeme nahradit odbornou praxi formou bezplatné zahraniční stáže Erasmus+ se získáním mezinárodního dokladu odborných dovedností (EUROPASS MOBILITY).

Studenti mají možnost v průběhu studia získat mnoho mezinárodních certifikátů a osvědčení-MONEYS3 (účetnictví), CODEXIS (právo), SCATE (AJ), ECDL (IT dovednosti – uznáváno i jako část praktické maturity), EUROPASS (profesní osvědčení v cizím jazyce). Nabízíme složení státní zkoušky z kancelářského psaní na klávesnici. Jsme akreditovaným střediskem pro získání certifikátu ECDL.

Výborná příprava v oborových i neoborových předmětech se promítá do úspěchů na mnoha soutěžích:2. místo v projektu Kraj pro bezpečný internet, pořadatel Krajského kola soutěže Ekonomický tým, ve kterém jsme dvakrát postoupili do celostátního finále a v r. 2019 jsme získali 2. místo v ČR, soutěže Má dáti/Dal, Duel, Junior Achievement, Finanční gramotnost, MS Office, olympiády (zeměpisná, dějepisná), Best in English, překladatelská soutěž, konverzační soutěž, sportovní soutěže.

Protože nám záleží i na atmosféře mezi studenty, nastupující žáci prvních ročníků mají možnost se blíže seznámit na adaptačních kurzech či jiných teambuildingových aktivitách. Organizujeme zahraniční poznávací a jazykové zájezdy, lyžařské i turistické kurzy. V atriu školy je vytvořena příjemná relaxační zóna pro setkávání studentů, plná pohodlných sedaček, fotbálku i automatů na nápoje a občerstvení.

Studijní obory

Obchodní akademie

Kód oboru 63-41-M/02

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Informační technologie

Kód oboru 18-20-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Výhoda školy

1. Výborná dostupnost (blízko MHD i vlakového nádraží Ostrava-Svinov) a klidné prostředí uprostřed zeleně. 2. Relaxační zóna pro setkávání studentů. 3. Vybavení školy • 6 počítačových učeben • 3 odborné multimediální učebny • 2 jazykové laboratoře • tělocvična • jídelna

Typ školy

Veřejná

Jazyky

AJ, NJ, RJ

Stravování

Ubytování

powered by POLAR