Online videohovory

MS Teams Meeting

29. 11. 10:00 - 18:00

Připojit se

Program videohovoru

18. 6.

Popis školy

Škola je orientována na výuku oborů vzdělání, jejichž absolventi nacházejí velmi dobré uplatnění v dalším vzdělávání na vysokých školách a na trhu práce v oblastech elektrotechniky a elektroniky, informačních a komunikačních technologií a informačních systémů. V současné době SPŠei vzdělává denní formou ve dvou oborech podle Školních vzdělávacích programů – Elektrotechnika a Informační technologie. Uvedené obory jsou čtyřleté a poskytují střední vzdělání s maturitní zkouškou. Ze školy si žáci odnesou opravdové praktické dovednosti. O naše absolventy je dlouhodobě velký zájem, jak na vysokých školách, tak v odborných firmách.

U každého oboru si žáci od 3. ročníku vybírají jednu ze specializací a můžou studovat přesně to, co je baví.

V oboru Elektrotechnika si žáci volí mezi zaměřeními Elektroenergetika a Informatika v Průmyslu 4.0. Získají tak ucelené a praktické znalosti a dovednosti z oblastí elektroenergetiky, robotiky, mechatroniky, programování, PLC a pneumatických systémů, simulace a měření, elektrického světla, grafických systémů v elektrotechnice a další.

V oboru Informační technologie si žáci volí mezi zaměřeními Síťové technologie a Programování. Získají tak znalosti z nejzajímavějších oblastí informatiky od programování, tvorby webových aplikací, grafiky, správy operačních systémů, správy počítačových sítí, oblastí kybernetické bezpečnosti, hardwaru až po robotiku.

Studijní obory

Informační technologie (Se zaměřením na počítačové sítě a programování)

Kód oboru 18-20-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Elektrotechnika

Kód oboru 26-41-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Výhoda školy

Perspektivní obory Informační technologie a Elektrotechnika. 100% uplatnění na trhu práce. Spolupráce s nejvýznamnějšími partnery. Vysoká poptávka zaměstnavatelů po našich absolventech. Možnost dalšího studia na VŠ. Jistota úspěchu u maturitní zkoušky. Výuka nejmodernějších technologií. Umístění školy v centru Ostravy. Žáci oboru IT mohou získat mezinárodně platné certifikáty z oblasti hardware a software PC – IT Essentials, z oblasti počítačových sítí Cisco CCNA. Žáci oboru Elektrotechnika mohou absolvovat zkoušky z vyhlášky č. 50/1978 Sb. Zahraniční odborné stáže pro žáky - Erasmu

Typ školy

Veřejná

Jazyky

AJ

Stravování

Ubytování

powered by POLAR