Online videohovory

Zoom Meeting

28. 11. 10:00 - 18:00

Připojit se

Program videohovoru

21. 4.

Popis školy

Střední průmyslová škola stavební, Opava, příspěvková organizace je škola, kde můžeš studovat obor Stavebnictví nebo Geodézie a katastr nemovitostí.

V případě, že tě láká architektura a design, vybereš si specializaci Pozemní stavitelství a architektura. Specializace Pozemní stavitelství a konstrukce oboru Stavebnictví je vhodná pro všechny, kteří budou stavební inženýři, stavbyvedoucí a budou navrhovat nové stavby, rekonstruovat ty stávající a řídit průběh stavebních prací.

Jako geodet jsi ohromně důležitý v průběhu jakékoli stavby – budeš v terénu vyměřovat, pracovat s dronem, 3D skenerem a dalšími přístroji. Geodet umí všechno přesně zaměřit, proto budeš u staveb dálnic, železnic, mostů, tunelů, budov a tak dále. Super je, že budeš často venku, na různých místech a měření pak zpracuješ v klidu kanceláře. Prostě žádná jednotvárná nuda.

Během studia na naší škole budeš mít hlavně odborné předměty, kde budeš podle zvoleného oboru navrhovat různé budovy, vymýšlet design, konstrukce staveb, vyměřovat, mapovat dronem, pomocí 3D skeneru dělat počítačové 3D modely budov, terénu a všechny naměřené výsledky zpracovávat na počítači.

Navíc tě čekají různé sportovní kurzy, exkurze, výlety, ve škole máme klub, kde je kulečník a fotbálek, máme posilovnu, kde můžeš rýsovat svaly a nejvíce tě osloví příjemná atmosféra školy, která je blízko centra města a dopravních uzlů.

Určitě se k nám přijď podívat a zažít atmosféru naší školy.

Studijní obory

Stavebnictví (Pozemní stavitelství a architektura)

Kód oboru 36-47-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Stavebnictví (Pozemní stavitelství a konstrukce)

Kód oboru 36-47-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Geodézie a katastr nemovitostí (Zeměměřictví a geoinformatika)

Kód oboru 36-46-M/01

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Výhoda školy

Opavská stavebka není velká škola, ale má velké úspěchy, zejména ve své odbornosti. Naši absolventi patří k nejlépe hodnoceným mezi firmami. Žáci už během studia vytvářejí projekty, které nezřídka patří k nejlépe hodnoceným v celé České republice. My na stavebce v Opavě víme, že musíme žáky hodně naučit, ale nejen to. Snažíme ve vytvářet dobrou atmosféru a studium žákům zpestřit. A daří se to! Však uvidíte sami. Nejdříve jako žáci a později jako architekti, stavaři a geodeti. Pokud hledáš příjemnou atmosféru školy, lákají tě naše obory a chceš v životě uspět, gratulujeme – našel jsi!

Typ školy

Veřejná

Jazyky

AJ

Stravování

Ubytování

powered by POLAR