Online videohovory

Zoom Meeting

29. 11. 10:00 - 18:00

Připojit se

Program videohovoru

28. 5.

Popis školy

Škola je naším žákům malá. To je název našeho dlouholetého projektu a taky naše motto. Naším cílem není zavřít žáky do školy, ale posílat je z ní dál. To znamená ukázat jim cestu, obory, o kterých třeba nevěděli, nadchnout je pro ty, o kterých věděli, pomoct jim poznat, co všechno je po škole čeká. Proto jezdí na badatelské pobyty, tráví několik dní na Univerzitě Karlově, podílejí se na projektech Ostravské univerzity, VŠB-TUO nebo předávají své znalosti a nadšení mladším žákům.

Wichterlovo gymnázium dává žákům všeobecné vzdělání. Umožníme vám stát se tím, čím chcete být, nebo vám pomůžeme zjistit, čím vlastně chcete být. Naši absolventi jsou lékaři, právníci, učitelé, ale tak letečtí inženýři, odborníci na nanotechnologie, scénografové, varhaníci, či dokonce vysokoškolsky vzdělaní cukráři.

Studijní obory

Gymnázium

Kód oboru 79-41-K/41

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 4 roky

Forma vzdělávání denní

Gymnázium (Matematika a příroda)

Kód oboru 79-41-K/81

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 8 let

Forma vzdělávání denní

Gymnázium (Mluvíme anglicky)

Kód oboru 79-41-K/81

Ukončení studia maturitní zkouška

Délka studia 8 let

Forma vzdělávání denní

Výhoda školy

Přednost 1 - Jsme součástí tohoto světa. Svět je úžasné místo. Zkoumat svět je zábava. Proč si o něm nechat přednášet, když ho žáci mohou zkoumat sami. Jedině tak zjistí, jakou součástí světa se chtějí stát. Přednost 2 - Rozumíme světu, i když mluví cizím jazykem. Svět se zmenšuje. Už nestačí domluvit se v obchodě nebo na letišti. Naši žáci ho umí zkoumat, objevovat, počítat a studovat - třeba anglicky. Přednost 3 - Umíme svět používat. Svět se mění. Co nás před deseti lety ani nenapadlo, je dnes zcela běžné. Naši žáci se světem drží krok. Umí mluvit s robotem nebo změřit teplotu plamene.

Typ školy

Veřejná

Jazyky

AJ, FJ, NJ, RJ, ŠJ

Stravování

Ubytování

powered by POLAR